| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 520 MHz |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Channels | 1 |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gain | 18.3 dB |
| Output Power | 6 W |
| Test Current | 100 mA |
| Test Voltage | 7.5 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 12 V |
| Schedule B | 8541290080 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
